Nicewicz - Zakład Stolarski

Drzwi wejściowe zewnętrzne :: Drzwi wejściowe wewnętrzne :: Drzwi wewnątrzlokalowe

O nas

Przedsiębiorstwo "Nicewicz - Zakład Stolarski" - Sylwester Nicewicz od 1979 roku zajmuje się produkcją wysokiej jakości drzwi zewnętrznych i wewnątrzlokalowych Od początku swojej działalności funkcjonujemy jako firma rodzinna. Obecnie swoim zasięgiem obejmujemy rynek krajowy, jak i zagraniczny. Wieloletnie doświadczenia w prowadzeniu zakładu stolarskiego w połączeniu z postępem technologicznym pozwoliły nam wyeliminować wiele wad wynikających z anatomicznej budowy drewna i skutecznie spełnić wymagania klientów polskich i zagranicznych w zakresie jakości produktów.

Sylwester Nicewicz fotoW naszym zakładzie stolarskim staramy łączyć się tradycję z nowoczesnością. W procesie produkcyjnym używamy nowoczesnych centrów obróbczych, ale stosujemy też pracę ręczną, właśnie dzięki której nasze produkty cieszą się wśród klientów niezmiennie dobrą opinią od wielu lat.

Firma Nicewicz realizuje także misję społeczną - nasz zakład stolarski jest miejscem, gdzie szlify w fachu stolarskim zdobywa młode pokolenie rzemieślników. Nasza firma udziela się też w życiu społecznym poprzez wspieranie lokalnej społeczności, działalności lokalnych szkół i stowarzyszeń oraz gminy parafialnej w Koźle.

Jak podkreśla właściciel przedsiębiorstwa - Sylwester Nicewicz, droga rozwoju od małej firmy rodzinnej do wieloosobowego zakładu produkcyjnego wcale nie była łatwa:

Sylwester Nicewicz Zakład Stolarski Producent drzwi"Rejestrując działalność gospodarczą w 1979 r., pod nazwą "NICEWICZ" Zakład Stolarski, trzeba było zmierzyć się z wieloma problemami. Były to trudne czasy przydziałów, rozdzielników i braku przychylności ówczesnych władz państwowych. Brakowało materiałów potrzebnych do wykonania usługi czy produkcji. Kupienie obrabiarek mijało się z cudem. Z pomocą przychodziły Spółdzielnie Rzemieślnicze i Cechy, zrzeszające rzemieślników. Najważniejsze w tym było zamiłowanie do zawodu, upór, zdobyta wiedza teoretyczna w Szkole Zawodowej i praktyczna w prywatnym Zakładzie Stolarskim w Szczytnie. Po ukończeniu nauki w dniu 04.10.1974 r. zdałem egzamin czeladniczy w Olsztynie. Tam też doskonaląc swoje umiejętności zawodowe w dniu 03.11.1978 r. otrzymałem tytuł mistrza. Następnie zdobyte uprawnienia pedagogiczne pozwoliły mi na szkolenie uczniów w zawodzie stolarza.
Początkowo był to mały usługowy zakład stolarski, zatrudniający trzy, cztery osoby. Realizowane były najróżniejsze zamówienia - od drzwi, okien, po remonty w obiektach użyteczności publicznej, sakralnych i wystroje wnętrz w kościołach. W tej chwili jest to zakład produkcyjny, w którym znalazło zatrudnienie około 25 osób. Głównym kierunkiem jest produkcja drewnianych drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. Specjalizacja w tym kierunku pozwoliła stworzyć produkt o najwyższej jakości.
Czynny udział w rozwoju i duży wkład swojej wiedzy i umiejętności wnoszą synowie. Oni dorastali w tym środowisku, tu się uczyli zawodu, zdobywali najwyższe kwalifikacje zawodowe, jakimi są tytuły mistrza i uprawnienia pedagogiczne. To też niewątpliwie ma wpływ na przybrany kierunek i rozwój zakładu. Mogę stwierdzić, że udało się stworzyć prężnie rozwijającą się firmę rodzinną. Współpracujemy z wieloma hurtowniami i biurami handlowymi, zajmującymi się sprzedażą i montażem stolarki budowlanej. Oni są głównymi odbiorcami naszych wyrobów, jak też odbiorcy indywidualni.
W ciągu trzydziestu czterech lat działalności, kwalifikacje zawodowe zdobyło kilkudziesięciu uczniów. Za to Uchwałą Związku Rzemiosła Polskiego w dniu 01.10.2001 r. zostałem odznaczony "ZŁOTĄ ODZNAKĄ MISTRZA" za szkolenie uczniów.
Mój wkład w rozwój rzemiosła został zauważony i doceniony. Uchwałą Zarządu Izby Rzemieślniczej i Przedsiębiorczości w dniu 21.05.2003 r. zostałem odznaczony "HONOROWĄ ODZNAKĄ IZBY RZEMIEŚLNICZEJ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W BIAŁYMSTOKU".
Rosnące wymagania rynku wymuszały podejmowanie odpowiednich działań w kierunku ulepszania technologii i produkcji. W 2004 r. nasze wyroby zostały pozytywnie ocenione w Państwowym Zakładzie Higieny w Warszawie otrzymując Atest Higieniczny HK/B/1560/01/2004. W 2005 r. produkowane przez nasz zakład drzwi, zostały poddane najcięższej próbie wytrzymałościowej i jakościowej w Instytucie Techniki Budowlanej w Warszawie, gdzie po przeprowadzonych badaniach otrzymały Aprobatę Techniczną ITB AT-15-6806/2005, dopuszczającą do stosowania w budownictwie. Otrzymane certyfikaty mają bardzo duży wpływ na dalszy rozwój działalności gospodarczej. Wyroby nasze trafiają na rynek lokalny, krajowy i zagraniczny.
Działalność moja nigdy nie ograniczała się tylko do prowadzenia zakładu. Za zaangażowanie w rozwój i czynny udział w życiu organizacji rzemieślniczej, Uchwałą Prezydium Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego z dnia 07.08.2007 r. zostałem wyróżniony "HONOROWĄ ODZNAKĄ RZEMIOSŁA".
Od dnia 12.06.2008 r. we władzach Cechu Rzemieślników i Innych Przedsiębiorców w Łomży pełniłem funkcję członka, a obecnie funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej. Jestem też otwarty na potrzeby lokalnego środowiska, biorąc czynny udział w różnego rodzaju akcjach promujących nasz region. W dniu 05.08.2008 r. moja osoba została wpisana do encyklopedii WHO IS WHO w Polsce, która zawiera zbiór biografii osobistości ze wszystkich dziedzin życia publicznego, gospodarki, polityki, nauki, kultury i sztuki. W dniu 24.01.2013 r. decyzją Kapituły Towarzystwa "Jan z Kolna" otrzymałem nagrodę specjalną "OWOC KULTURY" za wkład i pomoc w organizację wydarzeń kulturalnych w 2012 roku."

 

Podziękowania
Podziękowania
Podziękowania
Podziękowania
Podziękowania
Złota Odznaka Mistrza
Certyfikat Who is Who
Certyfikat Who is Who
Dyplom Państwowej Inspekcji Pracy
Zaświadczenie PIP
Nagroda Owoce Kultury

 

Swoją wiedzą i doświadczeniem stolarskim, ale też swoją pasją hobbysty-fotografa, Sylwester Nicewicz dzielił się wielokrotnie na łamach wielu tytułów prasowych.

 

Gazeta Gminna, nr 2 z 2011 r.
Gazeta Gminna, nr 10 z 2011 r.

 

Zapraszamy do wirtualnej wycieczki po naszym zakładzie stolarskim w towarzystwie ekipy reporterskiej TVP Białystok, która realizowała kilka temu telewizyjny reportaż o naszej firmie.

 

Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski
Nasz zakład stolarski

 

"Nicewicz - Zakład Stolarski" - Sylwester Nicewicz

Ponad 40 lat doświadczenia w branży stolarskiej !

 

  • bogate wzornictwo z możliwością modyfikowania według potrzeb klienta
  • realizacja zamówień nietypowych - drzwi na wymiar wg zamówienia klienta
  • wysoka jakość wykończenia najlepszymi spośród dostępnych na rynku farbami i lazurami marki SIKKENS oraz REMMERS
  • wysoka jakość zamków marki GERDA, Jania oraz klamek, szyldów i innych akcesoriów drzwiowych marki AXA Stenman
  • stabilność wymiaru i kształtu wynikająca z procesu technologicznego,
  • możliwość renowacji
  • doradztwo techniczne
  • a przede wszystkim - doskonała jakość w przystępnej cenie!

 

Polish English French German Russian

Telefon kontaktowy

Masz pytania?

Zadzwoń do nas!

Tel. 86 278 22 28

Wyszukaj produkt:

Drzwi Nicewicz w mediach społecznościowych

baner youtube Nicewicz Producent Drzwi baner facebook Nicewicz Producent Drzwi baner google plus Nicewicz Producent Drzwi